מרכז הזמנות
 
03-9666613
תשלום בזמן האספקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיל מצדה בע"מ
 
 
 
 
 
 לסל הקניות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קטגוריה
מחיר
-
 
 
 
 
 
 

אביזרים למזגן מיני מרכזי

 
 
מזגן מיני מרכזי נחשב למזגן פופולארי במיוחד בארצנו הקטנה, לרבות בבתים חדשים בהם הקבלן מתכנן מראש הכנה של מזגן מיני מרכזי למבנה החדש. החלק הפנימי של מזגן מיני מרכזי ממוקם במקום שלא נגלה לעין, לרוב באזור מעל תקרה נמוכה, כששרוולים ייעודים יובילו את האוויר הקר או החם, לכל חללי הבית בו זמנית.
לכל מזגן ניתן להתאים אביזרים נלווים, שיכולים לשפר את ביצועו, לאפשר תחזוקה נאותה ולשמור על אורך חיי המזגן. כדי להכיר את האביזרים יש ללמוד אודות חלקיו השונים של מזגן מיני מרכזי. במאמר זה נפרט ממה מורכב מזגן מיני מרכזי ואילו אביזרים נלווים תוכלו להתאים לו.
 
 

החלקים של מזגן מיני מרכזי

 
לכל מזגן יש שלושה חלקים – מדחס, מעבה ומאייד. המדחס והמעבה יותקנו מבחוץ והמאייד יותקן בפנים הבית, כשבין לבין יחובר צינור נחושת שמוליך את הגז המקורר. במזגן מיני מרכזי יש גם שרוולים שיוליכו את האוויר מהמאייד עצמו אל כל חלל בבית, ובכל חדר קיים פתח עם תריסים שאפשר לפתוח ולסגור בהתאם לצורך. להלן חלקיו העיקריים של המזגן.
 

המדחס והמעבה

 
המדחס מותקן בחוץ לצד המעבה ושניהם אחראים לשלב ההתחלתי של פעולת המזגן. המדחס יונק את הגז ומעביר אותו למעבה בלחץ רב ובטמפ' גבוהה. לצד המדחס והמעבה נמצא גם המאוורר של המזגן, שהוא יחידה בפני עצמה שמטרתה להעביר את הגז המקורר לכיוון פנים החלל דרך צינורות נחושת.
 

המאייד

 
נמצא בתוך חלל המבנה, הוא מקבל את הגז המקורר שהועבר בצינורות מהיחידה החיצונית, הופך אותו לאוויר מצונן ושולח אותו לכל חלקי המבנה. במזגן רגיל המאייד מזרים את האוויר המקורר או המחומם ישירות לחלל, דרך התריס שנמצא בגוף מארז פלסטיק שמכיל את המאייד.
 

השרוולים

 
אלה מוליכים את האוויר מהמאייד לכל החללים בבית. מערכת השרוולים תכסה את כל החללי, וכל שרוול יגיע עד לפתחו של החלל ויסתיים בפתח לתוך חדר אחר. הפתחים יכוסו בתריסים המאפשרים לסגור את הפתח, כל עוד אין צורך במיזוג אוויר בחלל כלשהו, זאת על מנת לחסוך בצריכה של חשמל שמגיע משימוש במזגן.
 

אביזרים נלווים למזגן מיני מרכזי

 
בכל התקנה של מזגן מיני מרכזי יש גם אביזרים נלווים למזגן שמשפרים ומשדרגים את רמת הביצוע שלו, מתחזקים אותו ומעניקים לו מראה דקורטיבי שמתכתב עם החלל. בין יתר האביזרים למזגן תמצאו: צנרת שרשורית 8 /10, מתאמים למיניהם, תריסים וגרילים בכל חלל, גריל דקור מעוצב או סלוט בחללים הגדולים, מרכזייה, דמפר חשמלי ועוד. בהתקנה סטנדרטית של מזגן הספיקות שיקבל הלקוח לא תאפשר שינוי ואלה יגזרו מתנאיו וממדיו של המזגן עצמו.
 
מרכזייה - בהתקנה רגילה של מזגן מיני מרכזי, קיימת מרכזיה שעשויה מפח או מפלסטיק שאינה מסופקת יחד עם התקנת המזגן.

תעלות שרשור
- שרשורים מספקים את האוויר לכל הבית. ניתן למצוא שרשורים במידות וגדלים שונים ובגמישות שונה.

דמפר חשמלי
- בכל התקנה שיש לה שליטה על הטמפ' בכל חלל יש גם דמפר חשמלי שמסופק על ידי המתקין. אמנם כדאי להכיר בשני סוגי דמפרים שקיימים, כיוון שלרוב תקבלו את הדמפר הפשוט. הדמפר הפשוט מורכב בדרך כלל בכל החללים ואחד בסלון, בעוד שדמפר "חכם" מגיע עם בקר שמורכב על כל יציאה במזגן כולל בסלון ובמטבח ובנוסף דמפר BE FAST , שמורכב בחלל הגבס לצד המרכזייה.

מתאמים לתריס /גריל דקור
- גם בכל הנוגע למתאמים שמסופקים על ידי המתקין תמצאו את המתאמים הסטנדרטים ויש גם את המתאמים גריל או דקור שהם איכותיים ובסטנדרט הרבה יותר גבוה ומקובל לשים אותם בחללים הגדולים, כשהם מתכתבים עם כל העיצוב של הבית.

 
חייגו 03-9666613 לקבלת ייעוץ אישי ומקצועי ממומחה.